Frézovanie podlahového kúrenia

Perfektné riešenie pri rekonštrukciách, ale aj novostavbách

Prečo pokládka podlahovky na 11 cm?

Montáž podlahového kúrenia v minulosti začínalo pri rozostupech potrubia na 20 cm. Nie je tomu ani dnes inak. Veľa firiem Vám namotuje tento spôsob, zoberie peniaze a kúrte si ako chcete. 

Naša firma preferuje výhradne pokládku potrubia 11 cm a to z nasledújúcich dovodov. Len pre info, ak by ste chceli uštriť a budete nás žiadať o 20 cm pokládku potrubia, spravíme Vám to, ale stratíte tým tieto výhody:

 1. ŠETRENIE ENERGIE A FINANCIÍ
  Hlavnou výhodou 11 cm pokládka sú šetrené financie. Do takto vybudovanej podlahovky Vám na Jar & Jeseň stačí púsťať len 25°C a v zimnom období 27 - 28°C. Pri extrémnych mrazoch max 30°C. Výsledok je jasný. Ušetrená energia = Ušetrené financie. Pomalšia rýchlosť prúdenia vody v systéme = šetrenie čerpadla v kotli. 
 2. SOLAR & TEPELNÉ ČERPADLO
  Do takto navrhnutého systému možete plánovať ak nie teraz, tak do budúcna, ekologické zdroje vykurovania, solárnym panelom alebo tepelným čerpadlom. Technológie sa vyvíjajú veľkou rýchlosťou, normy CO2 prudko klesaju a može sa Vám stať, že do 10 rokov budete meniť zdroj tepla. Podlahovku ale nemusíte nijako upravovať ak budete mať rozostup montáže 11 cm. Buďte pripravený na budúcnosť.

V závere upozorňujeme, že takýto systém vyžaduje pokládku na tzv. slimáka, nie na hada zľava doprava a tiež dva okruhy v sebe dnu a von, nie jeden HAD na jednu miestnosť. Viac sa môžete dočítať v článku, prečo nie HAD, ale SLIMÁK ktorý taktiež súvisí so šetrením energií a kvaltinou pokládkou.

Fotogaléria

Ako na to

Zo strany zákazníka, je potrebné pred samotnou realizáciou mať demontovanú starú podlahovinu ( guma, koberec, parkety a pod.) Ak podlaha nie je rovná, je nutné ju prebrúsiť a dostať do určitej rovinnosti. Brúsenie môžete vykonať na vlastné náklady alebo ponechať na nás. Následne prichádza na rad samotné frézovanie drážok, montáž rozdeľovača a pokládka potrubia. Celý sekundárny systém otestujeme vzduchom a odovzdáme Vám vo finálnom stave tak, že k nemu už len pripojíte primárny zdroj tepla a zrealizujete si zaliate drážok. Samotné zapájanie kotla do stytému je v réžií zákazníka a nie je v našej práci. Doporučujeme preto zveriť tieto služby regoinálnemu kurenárovi, ktorý sa bude starať o Váš kotol aj pri servisoch a údržbe.

Na záver

Vyfrézované drážky je potrebné 1x zaliať riedkou nivelačnou zmesou alebo flexi lepidlom, aby zmes vtiekla do kanálov. Pri podlahovine ako je koberec, parkety, vinyl a podobných materiáloch, ktoré majú tendenciu prehnúť sa je potrebné zatiahnúť drážky lepidlom do roviny druhý krát po prvom zaliatí. Tieto práce nezabezpečujeme a sú v réžii objednávateľa.

V prípade, že potrebujete zodpovedať otázky, kľudne nás kontaktujte. Môžete tiež navštíviť sekciu ČLÁNKY, kde sa dočítate viac podrobnejších informácií a výhodách tekejto rekonštrukcie.

Potrubie_vložené_do_vyfrézovanej_drážky.jpg

Články

 • 01 Nov 2019

  Výhody frézovaného systému

  Ponúkame systém, pomocou ktorého môžete využívať výhody podlahového vykurovania retrospektívne a bez akýchkoľvek komplikácií, či už v starých alebo nových budovách. Viac V tomto článku.

 • 02 Dec 2019

  Prečo 11 cm pokládka?

  Možno Vám niekto povie že pokládka podlahového kúrenia v rezteči rúrky 20 cm stačí. Nie je tomu tak. 10cm má veľké výhody.

 • 03 Jan 2020

  Montáž na HADA vs. SLIMÁK

  Prevažná časť kúrenárov montuje podlahovky na Hada. U nás sa to robí do Slimáka a vysvetlíme Vám prečo.

 • 04 Mar 2020

  Stačí 16 mm potrubie?

  Áno postačuje a tu je vysvetlenie v článku.

Archív